Rollin Charity

POMÁHÁME HUDBOU. SPOLEČNĚ!

Pro mnohé z nás je Let It Roll dokonalým místem, který je plný skvělý zážitků - užívání si hudby, sdílení společných momentů a společné bytí. Někdy však stačí ke štěstí mnohem méně - možná dokonce méně, než si myslíme. A protože chceme, aby hudba nejen bavila, ale také pomáhala, představujeme projekt Rollin' Charity!

V loňském roce jsme udělali radost partě opuštěných pejsků tím, že jsme podpořili projekt NADĚJE PRAHA. Díky vašemu neutuchajícímu zájmu o nejlepší party na této planetě dostala parta chlupatých mazlíčků na Vánoce náklaďák plný krmiva, pamlsků, hraček, obojků a dalších potřebných doplňků. A protože sharing is caring - a dělat radost druhým je snad ta největší radost ze všech - rozhodli jsme se na tuto snahu navázat a pro letošní rok jsme značně rozšířili rozsah našich charitativních projektů. V lednu jsme navštívili dětské centrum Paprsek v Praze a darovali jsme hudební nástroje na podporu místních muzikoterapeutických sezení. Ale to je teprve začátek!

VESELÉ VÁNOCE PRO OPUŠTĚNÉ PSY V PROJEKTU HOPE PRAHA

V prosinci se Let It Roll crew rozhodla nadělit vánoční dárky nejen svým věrným festivalovým fanouškům, když oznámila druhou fázi line-upu, ale i ostatním. A protože v kanceláři máme prostředí dog-friendly a všichni jsme jejich milovníci, rozhodli jsme se pomoci opuštěným psům v útulcích.

Náš tým nakoupil spoustu krmiva, pamlsků, hraček, obojků, dek a pelíšků, a pak jsme to všechno jeli doručit do psího útulku v pražských Strašnicích, který se jmenuje projekt NADĚJE PRAHA. Přivítala nás tam parta přátelských pejsků, se kterými jsme se téměř hodinu mazlili a hráli si s nimi a také je pohostili výbornými psími pochoutkami. Při odchodu jsme byli trochu smutní, že si žádného z nich neodvážíme s sebou, ale také rádi a nadšení, že jsme jim mohli udělat život šťastnější.

PODPORA MUZIKOTERAPIE V DĚTSKÉM CENTRU PAPRSEK V PRAZE

Jak už víte, v loňském roce jsme rozdali vánoční dárky psům v útulku HOPE PRAHA. V lednu se posádka Let It Roll přesunula do dětského centra Paprsek. Paprsek, který se nachází v pražském Hloubětíně, je denní centrum pro děti a mládež s postižením (mentálním i kombinovaným). Rychle jsme se rozhodli, že bude nejlepší pomoci dětem tím, co máme rádi i my - hudbu! Je přece známou pravdou, že hudba dokáže léčit.

Zakoupili jsme proto různé nástroje, jako jsou bubny djembe, hromové bubny nebo tibetské mísy. V úterý 22. ledna jsme tyto dary přivezli do centra Paprsek. Děti byly z nových nástrojů nadšené a každé dítě si hned našlo svého favorita. Na závěr naší návštěvy nám děti zazpívaly písničku.

PODPORA BEZDOMOVCŮ

Letos, když se blíží zima, se Let It Roll crew rozhodla pomoci lidem bez domova. Zapojili jsme se do projektu Armády spásy s názvem Nocleženka. Za každou zakoupenou "Nocleženku" získá jeden člověk bez domova teplou postel, pořádné jídlo, možnost provést osobní hygienu, lékařské ošetření (v případě potřeby) a kvalifikovanou pomoc sociálního pracovníka na jeden den. Pokud tedy přemýšlíte o tom, že byste v těchto chladných dnech podpořili lidi bez domova, je to jedna z možností, jak to udělat.

WE SUPPORT “SRDCEM PRO KOČKY” PROJECT

Několik posledních měsíců jsme sbírali vaše tipy a návrhy, komu by měl tým Let It Roll pomoci příště. Díky úspěšnému Let It Roll On Tour v Ostravě a Rollin' Charity jsme se tentokrát rozhodli přispět kočičímu útulku “Srdcem pro kočky”. Tento útulek funguje od roku 2006, kdy se začal starat o toulavé, týrané nebo opuštěné kočky v nouzi a poskytuje jim základní i rozšířenou veterinární péči. Kočky v útulku ve Vrbičanech navíc nežijí v klecích, ale mohou se skutečně volně pohybovat po místnostech, které jsou přizpůsobeny jejich potřebám. Díky tomu jsou zdravé a vyléčené kočky dostatečně socializovány a po očkování a kastraci jsou připraveny opustit útulek a žít v běžné domácnosti. Díky peněžnímu daru, který jsme jim poskytli, si útulek Srdcem pro kočky může dovolit dalších několik potřebných zákroků pro kočky a koťata, které jsou dražší než ty běžné.

PODPOŘILI JSME PROJEKT PSI PRO ŽIVOT

S Rollin' Charity šíříme radost. Už jsme navštívili roztomilé pejsky v Projektu Naděje PRAHA, mladé a mládež v DC Paprsek a teď se Let It Roll crew přesouvá jinam. Po úspěšné zimní edici našeho festivalu jsme se rozhodli, že jako další pomůžeme projektu Psí pro život. Ten se specializuje na canisterapii a hipoterapii, což jsou metody zaměřené na kontakt člověka se psy a koňmi, který má pozitivní vliv na psychomotorický vývoj zdravých jedinců i těch se speciálními potřebami. Díky vám jsme jim mohli věnovat peníze, které využijí podle svých potřeb.

PROJEKTY, KTERÉ JSME PODPOŘILI V ROCE 2021

Donio – Pomozme Filípkovi slyšet svět

  • Krátce po skončení festivalu Let It Roll: Save The Rave proběhla dražba dvou džínových bund podepsaných vystupujícími umělci. Všechny peníze z vydražených bund byly zaslány jako příspěvek na projekt Pomozme Filípkovi slyšet svět.


Armáda spásy - Nocleh se snídaní pro lidi bez domova


Dárky pro děti z dětského domova