LET IT ROLL OPEN AIR 2017: VYJÁDŘENÍ A PODĚKOVÁNÍ

LET IT ROLL OPEN AIR 2017: VYJÁDŘENÍ A PODĚKOVÁNÍ

Je tomu už 10 let, co jsme poprvé postavili Let It Roll stage. Asi málokoho, a to včetně nás samotných, by tehdy napadlo, že se během jedné dekády podaří z původně celkem malého festivalu vybudovat akci tak obřích rozměrů, jakých Let It Roll dosahuje dnes. Pojďme si ten letošní ročník zrekapitulovat

Nyní, po deseti letech, láká Let It Roll na line up čítající rovnou 9 stagí a několik set vystupujících v čele s těmi největšími jmény světové scény, přičemž počet návštěvníků je oproti prvnímu ročníku více než desetinásobný. A ti, co první ročník zažili, letos navíc zamáčkli nostalgickou slzičku při vystoupení Vicious Circle, Phace či Futurebounda, kteří u toho zrodu tehdy stáli také. Jsme neskutečně vděční, že nám zůstáváte věrní už tak dlouho, ba co víc, že fanoušků Let It Rollu neustále přibývá! Pojďme si shrnout, jak dopadlo letošní desáté výročí.

Letošní organizace Let It Rollu byla pro nás lehce divoká, protože den před příjezdem Let It Roll crew do Milovic jsme ještě stihli uspořádat 2. ročník drum & bass konference Beats Evolution Conference, která se odehrála v pražské Meet Factory. Konference přiblížila svět drum & bassu všem (začínajícím) DJs a producentům prostřednictvím workshopů, demo listenings a diskuzních panelů se zásadními postavami světové D&B scény. Jednoduché to nebylo, ale zvádli jsme to na jedničku a nikterak to nenarušilo organizaci samotného festivalu a vše proběhlo, jak jsme plánovali (uf!).

Jako vždy pro nás byla hlavní prioritou spokojenost návštěvníků, ať už s průběhem festivalu a jeho line upem, areálem a novými stages, ale i s letošní zásadní novinkou – bezhotovostním systémem placení pomocí čipových náramků. S radostí můžeme konstatovat, že se tato novinka obešla bez větších problémů a doufáme, že byla pozitivně vnímána i samotnými návštěvníky, neboť kladné reakce od vás převyšují negativní připomínky. Rádi bychom se omluvili za problémy problémy s toaletami. Problémy vznikly na straně společnosti, která nedostála podmínkách smlouvy. Z jejich strany nebylo možné během čtvrtečního dne, pravidelně toalety čistit. Navzdory naše okamžité urgene bylo možné uvést toalety do původního stavu až během noci, v pátek už bylo vše relativně v pořádku. V příštím roce budou toalety posíleny opět, tak jako v letošním roce o minimálně 20%Co se návštěvnosti týče, festival opět vyrostl, a to už jak v počtu zahraničních, tak i českých návštěvníků.

Po loňské zkušenosti jsme setrvali u delší Opening show s hudbou, kterou tento ročník vytvořilo britské duo Calyx & Teebee, a plnou dechberoucích vizuálních a pyrotechnických efektů. Tato ohromující podívaná návštěvníky zasvětila i do další části festivalového příběhu, tento rok zaměřené na nesmrtelnost. Velký dík a respekt patří všem, kteří se podíleli na její přípravě.Samostatnou kapitolou pak byla main stage, která se v průběhu let stala v podstatě ikonou festivalu a která byla v letošním roce co do rozměrů největší stagí, která kdy byla (na Let It Rollu) postavena. Vystoupili na ní největší hvězdy celého festivalu, a tak se tato stage dočkala i největšího crowdu. Zdaleka nejzajímavějším tahákem tohoto roku bylo vystoupení London Elektricity Big Band, sboru hudebníků vedených Tonym Colmanem a.k.a. London Elektricity, který dodává drum and bassu zcela nový rozměr a skladby dříve známé pouze z DJ mixů převádí na unikátní živě hranou podívanou. Velké pozdvižení ale vyvolalo i návrat Bad Company UK, legendárního britského projektu, jenž určil směr vývoje žánru na dlouhá léta dopředu. V těsném závěsu za nimi pak stály legendy jako Andy C, High Contrast, Camo & Krooked, Calyx & Teebee, Sub Focus či Netsky.

 

Další novinky a inovace, které jsme představili na letošním ročníku:  

 • Hangar nonstop stage
  • Jediná stage dokonale schovaná před nenechavými slunečními paprsky v jednom z vojenských hangárů, na které se v průběhu tří dnů a tří nocí vystřídal různorodý zástup čítající více než 100 převážně českých a slovenských producentů a DJs (drum and bass, techno, house…). 
 • Shredder - nová Open air stage
  • Tvrdá Shredder stage s novým industriálním designem, pekelnou atmosférou a BPM od 180+  se tentokrát přesunula pod širé nebe, čímž se i navýšila její kapacita.
 • O 100 více DJs a producentů
  • V letošním roce jsme překonali veškeré předchozí ročníky počtem obsazených DJs a producentů – celkem zde zahrálo přes 330 jmen!
 • rie EPs k festivalu
  • I pro letošní ročník jsme navázali spolupráci s DnB labely a připravili pro vás sérii EPček z dílen Titan Records / Eatbrain / Mayan Audio / Hospital Records / Ram Records / Kinetik.
 • Stan BEC Conference
  • Beats Evolution Conference (BEC), světově první drum & bass konference, měla svůj stan na festivalu Let It Roll a vy jste tak měli možnost zúčastnit nejrůznějších diskuzí a Masterclasses.
 • Čerstvé přírůstky festivalových aktivit:
  • Po celou dobu festivalu jste měli možnost zabavit se i doprovodnými aktivitami, mezi kterými letos nechyběl Drum & Bass Workout, ranní jóga, hippie jump contest či DnB step contest, SK8 & BMX Jam spot, Bumper football, půjčovna kol, designový workshop pro vybudování vlastní módní značky, skimboard a fotbálky.
 • Upgradovaný LET IT ROLL autobus
  • Naše hlučná letištní doprava se dočkala faceliftu a sladila se více s robotickou tématikou Let It Rollu.

 • ROLL IN GREEN
  • Zavedli jsme kompletní recyklaci odpadu a opět využili umyvatelné kelímky na nápoje. Každý návštěvník při vstupu dostal osobní odpadkový pytel. Ve spolupráci s organizací Augiašův chlév jsme navíc pro návštěvníky připravili workshop o efektivní recyklaci festivalového odpadu. Ti, kteří už nechtěli odvážet své kempinkové vybavení, měli možnost ho odevzdat na Informačním stánku a udělat tak radost charitativním a mládežnickým spolkům, kterým jsme vybavení darovali.

DĚKUJEME všem z vás, že jste opět byli součástí Let It Rollu! Děkujeme i všem novým návštěvníkům, že dorazili a užili si to naplno. Děkujeme za atmosféru, energii, hladký průběh, přízeň a loajalitu k festivalu. Pokud máte cokoliv na srdci, o čem byste se chtěli podělit vy s námi, pošlete nám to na e-mail info@letitroll.cz. Budeme se na vás těšit zase na příštím Let It Roll Open Air 2018! A víte co? Předprodej začíná právě teď!

Na nic nečekejte a kupte si svou vstupenku za nejnižší možnou cenu již nyní:

>>> VSTUPENKY 2018

 


TICKETS      FACEBOOK EVENT

 

TICKETS     FACEBOOK EVENT

 

TICKETS      FACEBOOK EVENT

 

 

TICKETS      FACEBOOK EVENT

 

Kontakt

Všeobecné informace

info@letitroll.cz

Promotér, partneři

Zdeněk Souček

suki@letitroll.cz

PR Manažer, marketing

Michal Karmazin

michal@letitroll.cz

Artist management

Kryštof Benca

krystof@letitroll.cz

Produkce

Veronika Jirků

veronika@letitroll.cz

EU Bus Tours

Jozef Šiarik

jozef@letitroll.eu

Czech republic PR, Akreditace

Ondřej Vrba

ondra@letitroll.cz

Partneři

Marek Vohralík

marek@letitroll.cz

Stánky, gastro

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ 2018

Doprovodné aktivity

aktivity@letitroll.cz


Odkazy

Sledujte nas