Festival Let It Roll 2018 bude hostit výběr 17 DnB vydavatelství a značek!

Festival Let It Roll 2018 bude hostit výběr 17 DnB vydavatelství a značek!

Je to tak, máme opravdu z čeho vybírat. Na letní Let It Roll 2018 přijalo pozvání 17 zahraničních vydavatelství a značek. Spearhead Records, Technique Recordings, Get Hype, Methlab Recordings a Bunker budou mít možnost představit svou noc vůbec poprvé...

LABEL NIGHT & TAKEOVERS

Zveřejňujeme kompletní seznam žánrových nocí a label nights festivalu Let It Roll 2018. V letošním roce se během tří dnů představí špička světové drum and bassové scény a bude z čeho vybírat. Největší drum and bassový festivalu bude hostit 17 vydavatelství a značek. Spearhead Records, Technique Recordings, Get Hype, Methlab Recordings a Bunker budou mít možnost představit svou noc vůbec poprvé.


RAM RECORDS | TITAN RECORDS

Prvním v seznamu nemůže být žádné jiné jméno než právě RAM Records - světoznámý drum and bassový label vedený legendárním DJem a producentem Andym C, jenž není třeba nijak sáhodlouze představovat. Snad kdokoliv, kdo kdy byť jen trochu přičichnul k drum and bassu, moc dobře ví, co může od RAM Records očekávat - a to jen to nejlepší! Když už je ale řeč o legendách na poli DJingu, musí také rozhodně zaznít jméno A.M.C., jehož progresivní label Titan Records známý svým katalogem plným energických hitů na tomto ročníku festivalu nemůže chybět.


HOSPITAL RECORDS | SPEARHEAD RECORDS

Příznivci melodického drum and bassu zajisté zajásají při zmínce Hospital Records, řadícímu se k jedněm z nejdéle fungujících labelů na scéně - loni oslavil už krásných 21 let. Jeho zástupci v čele s na slovo vzatým hudebníkem Tony Colmanem a.k.a. London Elektricity se už nyní nemůžou dočkat. Z Velké Británie ale nepoletí sami - přidá se k nim i posádka Bceeho labelu Spearhead Records, který si díky svému katalogu plnému nádherných “soulful” tracků našel své čestné místo ve společnosti těch nejlepších liquid funkových vydavatelství.


VIPER RECORDINGS | TECHNIQUE RECORDINGS |GET HYPE 

Stejně tak nemůže chybět ani britské hudební vydavatelství založené dvojicí Matrix & Futurebound, Viper Recordings, jenž si získalo nehynoucí přízeň fanoušků díky svým nakažlivým tanečním hitům, které chrlí do světa již od roku 2004. Vedle tohoto velikána působí další label ze seznamu, Technique Recordings, sice o něco skromnějším dojmem, avšak kvalitou vydávané produkce se výše zmíněnému hravě vyrovná (a leckdy jej i předčí).

První novinkou, která oživí lineup letošních label nights je pak mladičký label Get Hype, za nímž ale stojí samotní The Prototypes, a tak vůbec není divu, že je o něm poslední dobou slyšet ze všech stran.


CRITICAL MUSIC | SHOGUN AUDIO

Spojení rychlého tempa a temného, avšak o poznání sofistikovanějšího zvuku předvedou zástupci Kasrova labelu Critical Records, kteří v současnosti platí za jakousi Mekku tvrdého deep DnB. Své k tomu pak přidají i umělci z rosteru Shogun Audio, který však svým zaměřením značně přesahuje i do podstatně jemnějších sfér, a tak se dá od této label night očekávat velmi rozmanitá selekce a skvělá atmosféra na tanečním parketu.


BLACKOUT | PRSPCT |THERAPY SESSIONS

Divizi labelů reprezentujících tvrdé odnože drum and bassu letos kraluje “znovuzrozený” Blackout, právoplatně považovaný za jednoho z předních hráčů na poli neurofunku. Není tedy pochyb, že ta pravá vřava bude právě na této label night, avšak kdo by si myslel, že není kam přitvrdit, ošklivě by se spletl.

Ještě o stupínek žhavější pekelné plameny jsou očekávány z pod rukou pražského “řezníka” Forbidden Society a jeho labelu Forbidden Society Recordings. Ti, kteří rádi zacházejí do extrémů, pak jistojistě rádi navštíví show hardcore labelů PRSPCT či Therapy Sessions.


EXIT RECORDS | MED SCHOOL MUSIC | METHLAB RECORDINGS

Zkrátka nezůstanou ale ani fanoušci experimentálních poloh drum and bassu. To zaručí hned několik labelů v čele s D-Bridgeovým Exit Records, jedním z největších hráčů na poli temného deep DnB a jeho nejrůznějších derivátů. Na opačnou stranu zvukového spektra by se pak dal zařadit Med School Music, líheň hudebních talentů Hospital Records, jejíž producenti cílí místo na přední příčky žebříčků hitparád spíše na rozmanitost a zajímavost svého zvuku.

Posledním jménem na seznamu, jež se do této škatulky dá s přivřením oka zařadit, a zároveň další novinkou, je mladý, ale o to dravější Methlab Recordings. Ten dělá v poslední době na scéně opravdu velké vlny a i přes to, že se v jeho katalogu najde dost neurofunku, velký důraz klade právě protlačování nových a originálních producentů, nad jejichž zvukovými kouzly často zůstává rozum stát.


ROUGH TEMPO | BUNKER by  DJ MAG

Opět se letos vrátí i Rough:Tempo - populární stálice na poli internetových rádiových relací známá pro svou zdánlivě nekonečnou selekci kvalitního jump-upu, která se v průběhu let stala už skoro nedílnou součástí festivalového lineupu. A tím už se dostáváme k poslednímu místu na seznamu, jenž letos plní zároveň funkci poslední novinky.

Jedná se o projekt známého britského magazínu DJ Mag Bunker, jenž zastřešuje sérii undergroundových eventů a podcastů orientujících se na pomalejší rytmy jako trap či footwork, a tak zajisté potěší všechny, kdo si budou chtít na chvíli odpočinout od hlavního programu festivalu.


 

 

 

Kontakt

Všeobecné informace

info@letitroll.cz

Promotér, partneři

Zdeněk Souček

suki@letitroll.cz

PR Manažer, marketing

Michal Karmazin

michal@letitroll.cz

Artist management

Kryštof Benca

krystof@letitroll.cz

Produkce

Veronika Jirků

veronika@letitroll.cz

EU Bus Tours

Jozef Šiarik

jozef@letitroll.eu

Czech republic PR, Akreditace

Ondřej Vrba

ondra@letitroll.cz

Partneři

Marek Vohralík

marek@letitroll.cz

Stánky, gastro

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ 2018

Doprovodné aktivity

aktivity@letitroll.cz


Odkazy

Sledujte nas